Kanepitee raviomadused: toob rahutunde ja lõõgastuse

Kanepitee

Kanepi raviomadusi avastab tänapäeval enda jaoks üha rohkem inimesi

Näiteks on taim väga tõhus looduslik valuleevendaja, mis suudab virgutada söögiisu ja maha suruda iiveldust. Erinevad uuringud kinnitavad kanepi tõhusust epilepsia, polüskleroosi ja seedesüsteemi haiguste ravis. Samuti on sellel taimel selgelt põletikuvastased omadused ning mõned arstid ja tarbijad omistavad sellele isegi vähkkasvajate kasvu pärssimise võimet.

Praegusel ajal laieneb kiiresti kanepitoitude ja -jookide turg. Seetõttu räägime teile kanepitee tarbimise 5 plussist.

Kanepitee on üks maailma tervislikemaid jooke . Selles on ohtralt vitamiine, toitaineid ja antioksüdante. Seda juuakse paljude terviseprobleemide korral, alates hommikusest iiveldusest ja lõpetades stressiga. Uued nüüdisaegsed uuringud näitavad meile ka täpsemalt tee kasulikkust meie tervisele.

Võimas valuleevendav toime

Võimas valuleevendav toime

Kanep on valu leevendamisel ülitõhus: nii kroonilise kui ka tugeva valu leevendamiseks piisab väikestest taimeannustest.

Kanepitee joomise korral imenduvad selle toimeained seedesüsteemi kaudu organismi kiiremini, mis muudab taimele omase toime intensiivsemaks.

Tee mõju avaldub 30-90 minutit pärast joomist. Kuid see kestab umbes 4-8 tundi ja tippmõju saabub umbes 2-3 tundi pärast algust . Kannabinoidide maksimaalseks imendumiseks on soovitatav juua kanepiteed tühja kõhuga.

Seedesüsteemi talitluse parandamine

Endokannabinoidsüsteemi retseptoreid leidub kogu inimkehas, kaasa arvatud keha nahapind. Kanepi peamine virgestus- ja ravitoime avaldub siiski alles siis, kui selle koostises olevad ained satuvad aju piirkonna sarnastesse retseptoritesse.

Kanepitee joomine suunab kannabinoidid seedesüsteemi, kus nad esmalt puutuvad kokku soolestikus paiknevate retseptoritega. Niiviisi suudab kanep leevendada valulikkust ja happe refluksi hooge, kõrvaldada kõhukinnisust ja kõhulahtisust põhjustavaid ärritusi. Kui kannatate kõhuvalude või diarröahoogude all, võib tass kanepiteed teid kiiresti jalule aidata.

Ärevuse ja depressiooni leevendamine

depressiooni leevendamine

Ärevus ja depressioon on ühed kõige levinumad ja ebameeldivamad psühholoogilised raskused, millega inimesed kokku puutuvad.

Ekspertide hinnangul põeb kogu maailmas depressiooni üle 350 miljoni inimese. Ja ühel kolmeteistkümnest on ärevushäired.

Kanepitees on palju omadusi, mis võivad NENDEL juhtudel aidata. Uuringud näitavad, et kanep sisaldab palju aineid, mis kaitsevad närve ja millel on emotsionaalse käitumise reguleerimisel oluline roll.

Neid mõjusid saab osaliselt selgitada paljude selles taimes sisalduvate ainetega.. Kanep sisaldab antioksüdante, mis aitavad rakke taastada ja kaitsta DNA-d kahjustuste eest. Sellel on ka tugev põletikuvastane toime, mis ennetab ajuturseid.

Peaaju põletikulisi muutusi peetakse depressiooni ja ärevuse peamisteks eeltingimusteks. Põletiku vähendamisega aitab kanep ajul endal stressist tingitud kahjustustest üle saada.

Kanepitee joomine on rahustav, mis on õrn ravimeetod. See mitte ainult ei toimi, vaid mõjutab ka vaimset tervist ennast.

Terve südame tugi

Terve südame

Regulaarne kehaline aktiivsus ja tervislik toitumine kaitsevad paljude erinevate südamehaiguste eest. Aga sellele kõigele kanepi lisamine ei tee ka halba.

Kannabinoidid alandavad vererõhku ja parandavad inimorganismi kudedes vereringet. Kanepi toimeained avavad veresooni, sest vabastavad ja laiendavad neid. See on eriti oluline, kuna kõrge vererõhk ja ummistunud veresooned on südamerabanduse ja südame-veresoonkonna haiguste üldine eeldus.

Kanepitee joomine võib neid probleeme oluliselt leevendada või maha suruda. Eriti väikeste ja keskmiste annuste korral.

Mõju immuunsüsteemi haiguste ravis

Spetsialistide kinnitusel on kanep ravimina tõhus kahel peamisel põhjusel. Esiteks kõrvaldab taim tõhusalt keha pehmete kudede põletikulised sümptomid, mis võimaldab leevendada artriidi, polüskleroosi ja ärritunud soole sündroomi sümptomeid.

Teiseks suudavad kanepis sisalduvad ained toimida koos organismi endokannabinoidsüsteemi retseptoritega, reguleerida selle talitlust, mis võimaldab edukalt säilitada keha homöostaasi. Mõningaid haigusi võib seostada endokannabinoidsüsteemi talitlushäiretega. Näiteks võib teatavate retseptorite suurenenud tundlikkus esile kutsuda immuunsüsteemi reaktsiooni, sundides valgeid vereliblesid organismi terveid rakke ründama. See reaktsioon avaldub tavaliselt keha mõnede kudede tursumises. Ravikanepi tarbimine võimaldab haigetel reguleerida immuunsust, mis soodustab heaolutunnet ja tervenemist.

Kanepitee pole mitte ainult huvitava maitsega, vaid paistab ka eemalt kena. Sortimendis on ka puuviljade või muude ürtidega kanepitee. Saate meeldiva üllatuse osaliseks, kui maitsvalt kanepitee lõhnab.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *