Vetikad

Juba iidsetest aegadest on teada vetikate ainulaadsed omadused, mis on seotud hormonaalse fooni normaliseerimise, happe ja aluse tasakaalu, kaltsiumi taseme taastamise ja veresoonte seinte puhastamisega. Need eemaldavad tõhusalt toksiine ja mürke. Neid tarbitakse värskelt, kuivatatult.

Vetikatest supertoidu hulka kuuluvad:

Pruunvetikas ehk kelp

Vetikad

Seda peetakse kaaliumi-, magneesiumi-, raua- ja kaltsiumirikkaks. Tänu fukoksantiini sisaldusele soodustab see rasvade omastamist. Vetikas taastab juukseid ja nahka, normaliseerib kilpnäärme talitlust, aitab hormoone sünteesida.

Eriline roll on sellel ainevahetuse taastamises. Selle tulemusena saab lahenduse ka ülekaalulisuse probleem. Toode aitab tursetega toime tulla. See vetikas on rasedatele väga kasulik. Toode on soolase maitsega. Seda müüakse sageli pulbrina. Sageli kasutatakse maitseainena;

 

Põisadru

Vetikad

See on veel üks pruunvetikas. Selle peamine eesmärk on taastada joodi tase organismis. Toode sisaldab palju vitamiine, mineraale, algiinhappeid.

See on ainulaadne toode toksiinide ja raskmetallide eemaldamiseks organimist. Vetikad vähendavad suhkrusisaldust, võitlevad põletikuliste protsessidega;

 

 

Spirulina

Vetikad

Sellel on suurepärane omadus puhastada organismi laguainetest, allergeenidest ja toksiinidest. Selline toode taastab seedimist, maksa ja neerude talitlust ning tugevdab ka immuunsüsteemi. Vetikas sisaldab palju A-, B- ja E-vitamiine.

See sisaldab magneesiumi, seleeni, rauda ja muid mineraale. Vetikas sisaldab lihast rohkem valku. Oletatakse, et spirulina suudab kontrollida suhkruhaigust ja vererõhku;

 

 

Klorella

Vetikad

See on tõhus vahend immuunsuse tugevdamiseks ja kolesterooli alandamiseks. Toode parandab seedimist, taastab verevalemi ning happe ja aluse tasakaalu.

Vetikas parandab naha seisundit ja juuksekasvu. Valgusisalduse poolest ei jää lihale alla, võib seda asendada. Klorellas on ka palju rauda, karoteeni ja aminohappeid.

 

 

 

Laminaaria

Laminaria vetikad

Laminaaria on paljude eksootiliste vetikate asendaja.

See on rohkem tuntud merikapsana. Vetikas aitab taastada joodisisaldust, normaliseerib kilpnäärme talitlust.Soovitatakse kasutada ookeani vetikaid. Tehiskeskkonnas kasvatatud toodetel pole selliseid kasulikke omadusi.

Laminaaria küllastab organismi seleeni, tsingi, magneesiumi ja rauaga. Selles sisalduv kiudaine taastab seedesüsteemi talitluse, aitab roojamisprobleemidega toime tulla. Vetikas olevad vitamiinid tugevdavad immuunsust. Merikapsas on tõhus ka võitluses rasvumise ja ainevahetushäiretega. Tõestatud on selle ainulaadsus stressi vähendajana. Paljudes Aasia riikides kasutatakse vetikat vähi profülaktikaks ja selle vastu võitlemiseks.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *